Galerija likovnih samorastnikov Trebnje vas v ponedeljek, 18. maja 2015, od 10. do 19. ure vabi na DAN ODPRTIH VRAT.
Ob dnevu odprtih vrat pripravljamo tudi:
18. maja 2015, od 10. do 19. ure: ZAPORI KOT UČEČE SE ORGANIZACIJE
Obiskovalci so izvedeli več o projektu Learning prison, ogledali so si lahko e-priročnik in letake. Informatorka pa jim je posredovala podrobnejše informacije o samem projektu
18. maja 2015, ob 19. uri: OKROGLA MIZA NA TEMO ”Umetnost in poklic”
Na okrogli mizi so sodelovali Luka Bregar (Plin), Domen Gregorič (Aklih), Aleksandra Šepec (Lepe obleke), Peter Škerl, Lara Zupančič.
Skupina Plin deluje že okoli 10 let in preseneča publiko od blizu in daleč s svojimi komedijami in improvizacijami. Predstavnik gledališke skupine Plin, Luka Bregar, je samozaposlen in deluje kot novinar.
Podjetje Aklih z Mirne se ukvarja z izdelki urbane opreme in 3D tiskom. Podjetje sestavljajo Domen Gregorič, Jan Ravbar, Gregor Logar. Domen Gregorič je industrijski oblikovalec.
Aleksandra Šepec je modna kreatorka in kostumografka, ki se je zaljubila v gledališče in razvila svoje podjetje Lepe obleke.
Peter Škerl je ilustrator in grafični oblikovalec, ki je je leta 2012 prejel veliko nagrado Hinka Smrekarja za ilustracije Močvirnikov. Leto kasneje za iste ilustracije še Levstikovo nagrado, lani pa je bil v Mexico Citiju nominiran na častno listo IBBY za knjigo Močvirniki.
Lara Zupančič je pesnica ter grafična oblikovalka. Že leta 2007 je prejela nagrado Župančičeva frulica, namenjeno mladim recitatorjem in pesnikom ter izdala pesniško zbirko Strogo nezaupno. V zadnjem času se uveljavlja kot grafična oblikovalka. Sodelovala je tudi pri razvoju LACEnano.
Gosti so se z Andrejko Vabič Nose pogovarjali o izkušnjah na področju ustvarjanja in podjetništva. Z obiskovalci so delili svoje poglede na kulturne in kreativne industrije, ki jih Evropska unija prepoznava kot enega najpomembnejših sektorjev v pridobivanju novih delovnih mest. Ugotovili so, da ideja še ne pomeni poslovnega uspeha, temveč je potrebno vključiti še veliko podjetniškega in predvsem marketinškega znanja, ki idejo plasira do končnega kupca. Hkrati so izpostavili pomanjkanje podpore za kreativne posameznike, saj so na razpisih na voljo zneski, ki ne zadostujejo za razvoj ideje v oprijemljiv rezultat. Poudarili so tudi, da je v družbi še vedno premalo poznavanja in spoštovanja ustvarjalnih poklicev. V razpravo so se vključili tudi obiskovalci in dodali, da je podjetniška pot resnično težka, vendar pa je potrebno vztrajati. Kljub temu so gosti izrazili zadovoljstvo, da jih je življenje popeljalo v ustvarjalne vode in v podjetništvo. Srečanje smo zaključili ob pogostitvi in z mislijo, da je sodelovanje v podjetju, med podjetniki in v lokalni skupnosti najpomembnejše za uspešno podjetniško pot.
Utrinki z okrogle mize: